by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław 54-510 Żernicka 215)
Oświadczenie składane podczas badań lekarskich na pracownika ochrony
Czy warto, abyś ukrywał niepełnosprawność lub jakieś inne choroby podczas badań lekarskich na pracownika ochrony?
Ja mam takie pytanie w sprawie badań lekarskich na kwalifikowanego pracownika ochrony.
Czy jak się ma pewność, że lekarz nie pozna na 100 %, że jestem sobą o umiarkowanym stopniu ze znacznikami 10-n i 3-l, to lepiej pokazać orzeczenie czy nie?? Pozdrawiam
Zacznijmy od tego, co oznaczają te skróty: 03-L zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu 10-N choroby neurologiczne
Każdy badany ponadto składa pisemne oświadczenie
oświadczasz, że: 1) nie jesteś osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.)*); 2) nie posiadasz orzeczenia o inwalidztwie lub niezdolności do pracy wydanego przez właściwy organ rentowy*).
Jesteś świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia. .........
Jak to wygląda w praktyce: Przychodzi do mnie wiele osób, które próbują ukryć swoją niepełnosprawność i którym się wydaje, że lekarz tego nie zauważy.
Niestety, jak masz 03-L zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu, to widać już od razu, że są problemy z porozumiewaniem się.
Jeżeli wobec mnie ktoś jest szczery, to raczej staram się mu pomóc, tym bardziej, że sama niepełnosprawność nie jest równoznaczna z nie posiadaniem zdolności fizycznej i psychicznej do wykonywania zadań pracownika ochrony fizycznej*).
Jak zaczynasz od kłamstwa i składania fałszywych oświadczeń, to nie możesz liczyć na kredyt zaufania i raczej uwaga zostanie skierowana na twoje problemy zdrowotne.
Lekarze dobrze wiedzą, że do pracy w ochronie zatrudniane są osoby niepełnosprawne i nie jest to takie trudne do wykrycia, jak się tym osobom wydaje.